Trailways Conference
2013/14
Final
Dual Meet Standings
North Division
Princeton 4-0
Lourdes Academy 3-1
Markesan 2-2
Oakfield 1-3
Montello 0-4
South Division
Johnson Creek 5-0
Deerfield 4-1
Rio/Fall River/Cambria-Friesland 3-2
Horicon 2-3
Dodgeland 1-4
Hustisford 0-5
---------------------------------------------------------
Trailways Conference
2014
Conference Tournament
Teams Results
Deerfield
204.0 Points
Johnson Creek 160.5 Points
Markesan
159.5 Points
Princeton 141.0 Points
Rio/Fall River/Cambria-Friesland 139.0 Points
Dodgeland
90.0 Points
Lourdes Academy 86.0 Points
Horicon
59.0 Points
Oakfield
59.0 Points
Hustisford
21.0 Points
Montello
7.0 Points
Trailways
Conference
|
|
2014
– Wrestling |
|
All
Conference – Top 3 – Each Weight Class |
|
|
|
106 Pounds
|
|
1st – Alex Wilfong |
Deerfield |
2nd – Cameron Walker-Croft |
Markesan |
3rd – Dustin Kadinger |
Hustisford |
|
|
113 Pounds
|
|
1st – Cal Hansen |
Deerfield |
2nd – Adam
Becker |
Johnson Creek |
3rd – Matt Gross |
Oakfield |
|
|
120 Pounds
|
|
1st – Jared Gilbertson |
|
2nd – Ross Ellison |
Oakfield |
3rd – Alex David |
Johnson Creek |
|
|
126 Pounds
|
|
1st – Payton Hall
|
Princeton |
2nd – Quinn Delany |
|
3rd – Christian Avalos |
Johnson Creek |
|
|
132 Pounds
|
|
1st – Wilder Wichman |
Johnson Creek |
2nd – Trey Storms |
Deerfield |
3rd – Dante Graham |
Rio/Fall
River/Cambria-Friesland |
|
|
138 Pounds
|
|
1st – Ivan Hebbe |
Princeton |
2nd – Matt Hansen |
Markesan |
3rd – Cory Beecher |
Lourdes Academy |
|
|
145 Pounds
|
|
1st – Brian Dowling |
Lourdes Academy |
2nd – Taran
Holland |
Princeton |
3rd – Wes LeClair |
Horicon |
|
|
152 Pounds
|
|
1st – Adam Krause |
Lourdes Academy |
2nd – Justin Figol |
Rio/Fall
River/Cambria-Friesland |
3rd – Jared Leahy |
Markesan |
|
|
160 Pounds
|
|
1st – Logan DeBoer |
Rio/Fall
River/Cambria-Friesland |
2nd – Hunter Brooks |
Markesan |
3rd – Bryce Smith |
Princeton |
|
|
170 Pounds
|
|
1st – Ben Vander Grinten |
Deerfield |
2nd – Will White |
Dodgeland |
3rd – Vojta Machek |
Rio/Fall
River/Cambria-Friesland |
|
|
182
Pounds |
|
1st – Kyle Kemmerling |
Johnson Creek |
2nd – Cody Kuphal |
Markesan |
3rd – Kyle Canales |
Rio/Fall
River/Cambria-Friesland |
|
|
195 Pounds
|
|
1st – Jaxon Seufzer |
Dodgeland |
2nd – Jordan James |
Lourdes Academy |
3rd – Jake Straks |
Markesan |
|
|
220
Pounds |
|
1st – Clayton Uselman |
Johnson Creek |
2nd – Daniel Fude |
Dodgeland |
3rd – Erik Knipfer |
Deerfield |
|
|
285 Pounds
|
|
1st – Matt Stensrud |
Markesan |
2nd – Deviyeh
Pope |
Deerfield |
3rd – Kaden Grahman |
Rio/Fall
River/Cambria-Friesland |